Cağatay Ata KARABIÇAK

Ceo - Kurucu


Çağatay Alüminyum; 1998 yılında Giresun merkezde küçük bir atölyede bir usta bir çırak iş birliği ile iş hayatına atılmış ve şimdilerde alüminyum ile ilgili modern teknolojiye sahip bir kurum olarak üretimine büyük bir hızla devam etmektedir. Giderek ürün yelpazesini genişleten Çağatay Alüminyum ihtiyaçlar doğrultusunda dış cephe kaplama, alüminyum doğrama, alüminyum korkuluk, otomatik kepenk, otomatik kapı, her tür cam işleri ve ağır çelik imalatını yaparak yüksek kalite ve uygun fiyatla sizlere farklı seçenekler sunmaktadır.

Ayrıca Karadeniz Bölgesinden Sorumlu olduğumuz SCHÜCO ALÜMİNYUM, RECORD OTOMATİK KAPI SİSTEMLERİ, ALURAİL ve KALE ÇELİK KAPI gibi markaları partner, distribütör ve bayi olarak firmamız bünyesine katarak, kalite kadar estetiğin de önemli olduğunu bilen, ürün ve hizmette kaliteden ödün vermeyen Çağatay Alüminyum; zengin ürün çeşitleriyle, birbirinden farklı model ve ürünlerle, sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Müşteri memnuniyetini hizmet ve kaliteyi ilke edinen firmamız, imalat süresince TSE belgeli, EN ya da diğer normlara uygun malzemeler kullanmaktadır. Müşteri ilişkilerinin 'satışa kadar' değil, özellikle 'satıştan sonra' başladığını bilen, herhangi bir teknik aksaklık durumunda müşterinin yanında olabilen bir anlayışın temsilcisi olan firmamız 19 yıldır bizlere referans olan siz müşterilerimizle güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Ayrıca, ÇAĞATAY ALÜMİNYUM ülke genelinde birçok kurumsal firmaya çözüm ortağı olmuştur. Bunlardan bazıları; CARREFOURSA, TEKNOSA, AKBANK, MADAME COCO, SIRMA SHOP, HİLTON, SELÇUK ÜNV. HASTANESİ, BİLECİK HASTANESİ, BP, PO, ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, SAVUNMA BAKANLIĞI olup bu çalışmalarını ilk günkü özveriyle devam ettirmektedir.

DEĞERLERİMİZ
Temel Görevimizi gerçekleştirme tarzımız, görevin kendisi kadar önemlidir. Şirketimizi başarıya götürecek temel değerlerimiz şunlardır:
Çalışanlarımız: Gücümüzün kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişmelerine fırsat tanımak suretiyle yetenek ve mutluluklarını artırmak hedefimizdir. Her alanda onların katılımlarını sağlayacak "Takım Çalışması"nı gerçekleştirmek prensibimizdir.
Ürün ve Hizmetlerimiz: Kaliteyi artırmak için gerekli gayreti gösteriyoruz. Gayretimiz bu yöndedir. Ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimiz tarafından ne kadar beğenilirse, bizim de değerimiz o kadar artacaktır. İnancımız da bu yöndedir.
Kazancımız: Ürün veya hizmetlerimizin müşteri beklentilerini ne derecede karşıladığının göstergesidir. Ürün ve hizmetlerimizi nicel ve nitel yönden artırmak için gerekli kaynakları temin etmek üzere kâr etmek hedefimizdir.


HIZMETLERIMIZ
ALÜMİNYUM DOĞRAMA
Günümüz teknolojisi ile üretilen sektörde lider konumda bulunan firmaların profilleri müşterilerimizin istekleri ve tercihleri doğrultusunda kullanmış olduğumuz malzemelerdir. Çuhadaroğlu, Saray, Asaş, Akpa Alüminyum firmalarının yalıtımlı ve yalıtımsız malzemelerini kullanmaktayız.


ALÜMİNYUM KORKULUK
Bu sektörde Türkiye'nin öncü firması Gürsan Alüminyumun ürünlerini tercih etmekteyiz. Bu konuda kaliteden taviz vermeden müsteri memnuniyetini ön planda tutan bir çalışma prensibimiz vardır. Ürün çeşitliliğiyle yetkili personellerimiz uygun olan sistemi müşterilerimize anlatmaktadırlar. Yuvarlak korkuluk malzemelerimiz Asaş Alüminyum firmasının profilleridir ve et kalınlıkları 2,5 mm.dir.


DIŞ CEPHE GİYDİRME SİSTEMLERİ
Yeni trend kaplama malzemesi olan kompozit levha kaplaması işi tamamen son sistem CNC makinalarda gerçekleştirilmektedir. Alt yapı çeliği 30 x 40 x 1,5 mm .lik galvanizliprofillerden oluşturulmaktadır. Bu ileriye dönük paslanmaya karşı almiş olduğumuz bir tedbirdir.Yine kullanmış olduğumuz silikon ve yalıtım malzemeleri UV ışınlarına karşı dayanıklı malzemelerden tercih ettiğimiz ürünlerdir.
Müşterilerimizin beğenmiş olduğu tercih ettiği renk ve markalardan temin edilen kompozit levhalar ASAŞ Naturalbond , SARAY Nano ve muadil malzemelerdir.


ÇELİK
Ağır çelik işi ile ilgili yapmış olduğumuz sistemler tamamen insan sağlığı ve güvenliği ön planda tutularak imza yetkisi olan bir proje muadili tarafından hazırlanan projelerdir. Uygulama tamamen kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. İşlemler çağın gerektirdiği son sistem aletler ve makinalarla yürütülmektedir.
Hafif çelik işinde Türkiye 'de öncü firma olan APEC çelik firmasının da Karadenizde ki çözüm ortağı olmanın da avantajını yaşıyoruz.Bu sistem tamamen cıvatalı sistem ve demontedir.Kırk metre açıklıkta ortaya kolon dikmeden geniş bir hol oluşturma imkanı sunmaktadır. Bu sistemin en önemli özelliği taşınabilir ve montajda zaman tasarrufu oluşturmadır.


Başarı
Tasarım
Üretkenlik
Kalite